Availability Group da Bulunan Primary Node’un En Son Backupının Ne Zaman Alındığını Görmek

Always-On yapısını kullanıyorsanız ve sadece o instance üzerinde ki aktif veritabanlarının son  backuplarının ne zaman alındığını görmek istiyorsanız aşağıda ki scriptten faydalanabilirsiniz.

 

Okumaya devam …

SQL Server Analysis Service Port Değiştirirken Alınan Hata(The service cannot be started: The following system error occurred: Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. The following system error occurred: Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. )

“SQL Servisinin Başlamama Sorunu” isimli makalemdeki farklı servislerin aynı portu kullanmasından dolayı aldığımız hata mesajı  burda da karşıma çıkıyoruz  fakat oradaki çözümden farklı bir yol izleyeceğiz. Servisi başlatırken yukarıdaki gibi hata ile karşılaşırsanız  event viewer[…]

Okumaya devam …

SQL Servisinin Başlatılamaması(The request failed or the service did not respond in a timely fashion.Consult the event log or other applicable error logs for details.)

Servisi başlatırken yukarıda ki hata alıyorsanız bunun sebeplerinden birisi port’un farklı bir uygulama tarafından  kullanılıyor olmasıdır. Bu sorunu çözmek için  eğer server da birden fazla instance varsa bunun konfigurasyonu sırasında iki instance aynı portu vermiş[…]

Okumaya devam …