Dbeaver mssql to postgresql data transfer

Dbeaver mssql to postgresql data transfer,MSSQL den PostgreSQL e tablo aktarmak için dbeaver kullanılabilmektedir. Dbeaver client uygulamaları arasında kendini kanıtlamış ve gerçekten faydalı araçlardan birisidir. Kurulum ile ilgili detaylı bilgi için DBEAVER  kurulumu yazımdan faydalanabilirsiniz .

Farklı RDMS veritabanları arasında tablo aktarırken veri tiplerine ,tablo yapılarına  ve veritabanı arasında ki spesifik özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor.

İlk olarak postgresql de ve mssql de  tanımlı connection yazmamız gerekiyor.

Bu yazımızda  MSSQL de  park_kapasite isminde  olan tablomuzu PostgreSQLde ki d1 şeması altına aktaracağız.

Export dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran geliyor ve  Database parametresini seçerek devam ediyoruz.

Next diyerek devam ediyoruz .

 

Gelen ekranda işaretli alana tıklayarak  aktarılmak istenen postgresql clusterını seçiyoruz. PostgreSQL cluster  ve veritabanını seçtikten sonra autoassign  butonuna tıklayarak  tablonun uygun veri tipleri ile oluşması için devam ediyoruz.

Yukarıdaki resimde aktarım ile ilgili parametreler bulunmaktadır. Bunlar hakkında fazla bilginiz yoksa dokunmamanızı tavsiye ederim.

Burada source ve targetı  gözükmektedir. Bunları kontrol ettikten sonra start tuşuna basarak aktarımı başlatabiliriz.

PostgreSQL üzerinde tablomuz oluşturularak içerisine veri yüklenmiş mi kontrol edelim.

Görüldüğü üzere verilerimiz yüklenmiş bir sonraki yazımda mongodan postgresql e ve postgresql den postgresql tablo aktarımlarından bahsedeceğim .

MSSQL deki tabloları postgresql üzerinde görmek ve  bunları select into ile aktarmak isterseniz tds_fdw isimli yazıma bakabilirsiniz.

Loading